V pořadí již 8. klatovské pokračování napíše populární představení stand comedy show „na stojaka live“. Akci organizuje od roku 2013 nezisková organizace Lenox, z.s., která provozuje sportovní tým SK INDIANS Plzeň. Hráči tohoto týmu se věnují jedinému kolektivnímu sportu pro osoby s těžkým tělesným handicapem v ČR – Powerchair hockey (florbalu na elektrických vozících). Proto finanční zisk z této kulturní události půjde tradičně na podporu plzeňského týmu.

Jedná se o satirické představení, které se skládá z jednotlivých výstupů (tzv. stand-upů). V komediálním představení účinkují tři známé osobnosti (tzv. stand-up komici). Ti se střídají v živých vstupech na jevišti, kdy ve stoje před publikem vypráví příběhy a monology, na které obvykle navazují krátkými vtipy. Někdy mohou mluvit přímo k publiku a vtáhnout tak návštěvníka přímo do děje pořadu.

„Jsme velmi rádi, že po roční pauze zapříčiněné pandemií COVID 19 se opět můžeme těšit na zábavu, kterou všem pořad přináší. Neprožíváme stále úplně standartní dobu, a proto více než kdy jindy je zapotřebí zapomenout na starosti všedního dne. Návštěva pořadu věřím, že může být právě tou chvilkou pohody. Zárukou toho je kvalitní obsazení včele s Ivou Pazderkovou, která je velmi vyhledávanou stand up komičkou,“ uvedl za organizátory Lukáš Kroupa. Samotné představení se uskuteční v sobotu 4. 9. 2021 od 20.00 hodin v Kulturním domě v Klatovech. Letos se můžete těšit na Arnošta Frauenberga, Radka Petráše a Ivu Pazderkovou. Cena vstupenky je 250 Kč a již nyní je možně si jej zakoupit na stránkách MkSK online, případně v předprodeji. „Samozřejmě budeme bedlivě sledovat vývoj pandemie COVID – 19 a s tím související platná opatření. Proto žádáme všechny návštěvníky, aby sledovali naše webové stránky www.lenoxos.cz, kde se dočtou aktuální platné informace týkající se samotného představení. Věříme, ale že akce proběhne ve standartním režimu, tak jak jsou diváci zvyklí.

Pokud bychom byli nuceni představení rušit nebo předkládat, mohu již nyní návštěvníkům slíbit, že budou mít možnost získat peníze za zakoupené vstupenky zpět,“ uzavírá Kroupa.