Březen od kamen …

Už druhé společné soustředění hráčů New Cavaliers a Indiánů přilákalo do Prahy hráče z různých koutů republiky. Oba týmy byly téměř kompletní, a tak se hala na Hagiboru dne 21. 3. 2012 zase pěkně zaplnila.

Sobota byla opět věnována tréninku a různým cvičením, tentokrát i pod vedením Váši Uhra, který se svého poslání zhostil na výbornou. Ať už slalom, přihrávky na délku hřiště nebo nájezdy hokejek na zformovanou obranu ukrajovaly minuty od okamžiku, na který se všichni asi těšíme nejvíce, a to na vlastní hru. Ta také na závěr tréninku přišla na řadu. Indiáni a Kavalíři si mezi sebou dali cca hodinové klání, kde se góly zase tolik nepočítají, ač každý z nás jich chce obdržet co nejméně a soupeře naopak co nejvíce jimi přikrmit.

O zaplnění prázdných míst v našich útrobách se v sobotu v podvečer postarala pizzerie v Malešicích, kde doplňujeme i pitný režim, na který není během hry tolik času. Myslím, že se vše obstojně podařilo.

V neděli už to bylo jiné, neboť se uskutečnil první z miniturnajů za účasti Jaguars Praha, New Cavaliers Praha a nás Indiánů z Plzně. Těžkou úlohu měl Antonín Krejčík, kterému připadla role arbitra, kdy všechny tři zápasy, bez pomoci dalšího rozhodčího, pískal sám.

Jako první přišlo na řadu klání mezi Indiány a Jaguáry. Nám chyběl ze základu Michal Enge, soupeř byl oslabený citelněji, když postrádal svého nejlepšího hráče a jednoho z nejlepších hrajících s hokejkou Standu Cimpu. Toho jsme se také snažili využít a po pár minutách se dostali do vedení. Příznivých 1:0 se nám však nepodařilo udržet a do pomyslné šatny se odcházelo za stavu 2:1 pro Jaguáry. Celou druhou půli už jsme jen dotahovali, ale na remízu ani vítězství nedosáhli. Celkově skončilo utkání 7:5 ve prospěch Jaguars Praha.

Po menší pauze, která byla z naší strany využita na mírné dobití vozíků a oddych, se proti sobě postavili Indiáni a Kavalíři. Kavalírům chyběl Jeník Horák, zato už v týmu v zeleném odehráli část utkání někteří hráči z Red Dragons. Míša Charvátová také zatížila naše konto nejvíce. I díky prostřídávání sestavy Kavalírů byl výsledek hodně divoký, což prozrazuje skóre 9:7 pro naše pražské bratry.

Soubojem týmů, které už potěžkaly ve svých rukou pohár pro mistra ligy, se uzavřel I. Pražský miniturnaj v hale na Hagiboru. Kavalíři šli v utkání už od začátku za svým cílem, a to celkovým vítězstvím. Brzy se také ujali vedení, které dále navyšovali. Do druhého poločasu si přivezli dvou gólový náskok (4:2), který se po čtyřech brankách Jana Vondry a jedné trefy Jana Hašlara zastavil na konečných 8:3 pro New Cavaliers. Miniturnaj tak ovládli úřadující mistři ligy před Jaguars Praha a Indiány z Plzně.

Chtěl bych moc poděkovat všem dobrovolníkům, kteří jsou zlatí a bez nichž by se podobná akce nemohla vůbec uskutečnit. Velké díky patří Tondovi Krejčíkovi za výdrž a dobré vedení všech utkání. Už teď na mě doléhá smutek za těmi báječnými lidičkami, se kterými se uvidíme zase až 18. -19. 4., opět v Praze na Hagiboru. Zároveň začínám popohánět čas, abych to mému srdci milé setkání trochu uspíšil