Po nedohraném ligovém ročníku 2019/2020 se nám v sobotu 3. 10. 2020 rozeběhla Czech Powerchair hockey liga. S nadějí, že nadcházející sezona se kompletně odehraje, jsme vstupovali i vjížděli do sportovní haly Na Třebešíně. Díky situaci kolem covid pandemii se do Prahy nedostali hráči z Bratislavy, kteří by se měli zapojit do ligového dění, až k tomu bude stav příznivý.

Celý den v hale se nesl za odpovídajících hygienických opatření, které byly nastaveny vládou a před úvodem i důsledně projednány s rozhodčími, trenéry, zástupci týmů a vedením ČFPH.

Otevíracím utkáním se stalo střetnutí mezi New Cavaliers vs Jaguars Black. V napínavém mači plném zvratů se první prosadil Standa Cimpa ve druhé minutě hry. Do poločasu však obrátili vedení na stranu Kavalírů Tomáš Suchý a Míša Brabcová. Nadějný stav však neudrželi. O vyrovnávající i poslední branku zápasu se postaral Jiří Táborský ml., k němu se dvěma góly přidal i Standa Cimpa a Jaguars Praha si tak připsali výhru 5:2.

Ve druhém zápase se představili SK Indians Plzeň s Jaguars White. Na úvodní gól se nemuselo čekat dlouho, když se v první minutě zápasu přesně trefil Jan Vaněk. Indiáni však výhodu vedení nevyužili a díky chybám se dostali do fáze zápasu, kdy si trenér v čase 11:06, na ukazateli svítilo 1:4, musel vzít oddechový čas. A udělal správně, neboť do poločasu to bylo už jen o jednu branku (3:4). Ve druhé půli se šance střídali na obou stranách, díky naší nemohoucnosti a dobře mířenému zásahu z hole Denise Golla se skóre posunulo už jen na straně Jaguárů, kteří vyhráli celý zápas 5:3.

Jen co jsme si chvíli oddechli, čekali nás vzápětí domácí New Cavaliers. I zde jsme se jako první ujali vedení a i konec poločasu byl obdobný, jen s tím rozdílem, že stav ve prospěch Kavalírů byl 2:3. Na solidní hru se nám však nepodařilo navázat v druhé části utkání, soupeř přidal zásluhou Aleše Jurčičky, Míši Brabcové a Tomáše Suchého čtyři branky, my ke konci už jen korigovali díky Janu Vaňkovi na 7:3.

Po nás se v bratrovražedném boji střetli Jaguars Black a Jaguars White. Hned v úvodu nenechávali černí nikoho na pochybách, kdo bude dnes na hřišti pánem. Jiří Táborský ml. a Standa Cimpa se rovnoměrně podělili o čtyři góly do poločasu, za bílé korigoval Lukáš Zuzánek. Ve druhé půli se vyskytla šance pro bílé, kdy Denis Goll ještě stačil odpovědět přesným zásahem na gól černých, poté se však skóre zvyšovalo jen na straně Jaguars Black až do stavu 11:2.

Následující utkání také slibovalo zajímavou podívanou, své síly totiž poměřili New Cavaliers Praha a Jaguars White. Během první půle se to také potvrdilo. Oba týmy se přetahovali o vedení, které ovšem nenáleželo ani jednomu z nich, neboť před závěrečným dějstvím to bylo 4:4. Lépe do něho vstoupili Jaguáři, kteří odskočili po trefách Denise Golla a Jana Hašlara o tři branky. V poslední minutě stačil už jen korigovat na 7:5 Tomáš Suchý.

Poslední střetnutí obstarali hráči Jaguars Black a Indians Plzeň, kteří by ho nejraději vymazali ze své paměti. Když padne branka co minutu, připadáte si jak ve špatném snu a v té osmé za stavu 8:0 to tak i bylo. Jen ty oči byly otevřené. Pak se sice prosadil i náš Jenda Vaněk, ale kanonáda se tím nezastavila a pokračovala dál. Do poločasu padla ona desítka, a i když náš brankář dělal, co mohl, nezbedný balonek se různými odrazy dostával dál za jeho záda. Konečný výsledek 17:3 je, doufejme, spíše poučením, než reálným rozložením sil na hřišti.

Moc děkuji všem asistentům, trenérům a hráčům za účast i za pomoc a povzbuzování během celého dne.

Už 14. listopadu se na domácí půdě v hale Západočeské univerzity pokusíme napravit tento nepodařený den a snad i potěšíme nejen lepší hrou ale také výsledky naše trenéry, sebe i diváky, pokud to situace dovolí.