Sobotního rána 6. 5. 2017 se v Praze Radotíně rozeběhl mezinárodní turnaj pořádaný českým klubem Jaguars Praha, na kterém se mimo Torpeda Ladenburg(Německo), De Pont Rotterdam(Nizozemí), Iron Cats Zurich(Švýcarsko), Zeka Rollers Aarau(Švýcarsko), Trouble Makers Ljubljana(Slovinsko) a New Cavaliers Praha představili také Indians Plzeň.

Sraz v hale byl naplánovaný do 9:15, neboť už v 10:05 nás na hřišti B čekal první ze soupeřů. Dochvilní byli téměř všichni a není se co divit, jako první překážku do cesty nám poslal los turnaje přetěžké Torpedo Ladenburg. V plné sestavě a s hostujícím Jiříkem Táborským jsme se na soupeře vrhli plni odhodlání a začali pomalu lovit z naší svatyně jeden banán za druhým. Naše snaha oplácet jim stejnou měrou se nesetkala s úspěchem, a tudíž jsme se na konci nemohli divit, když na straně Torpeda svítila 10 a na naší 0. Na hřišti “A“ se odehrával v tu dobu zápas mezi Jaguáry a De Ponty, který opanovali Rotterdamští se skóre 7:0. Na hřiště “A“ pak vyjeli Zeka Rollers s Trouble Makers, jejich klání dopadlo jednoznačně 8:0 pro Zeku, na “B“ se představili pražští Kavalíři, kteří s přehledem porazili Iron Cats 6:3. Vzápětí po nich jsme okusili sílu dalšího ze zvučných týmů De Pont Rotterdam. Stejně jako proti předchozímu soupeři připomínal způsob naší hry otevřenou výkladní skříň, do které nám přihazovali jeden dáreček za druhým. Ač nám nemůže být upřena snaha, něco z toho jim vrátit, nepodařilo se. Napěchováni 12 kousky bez jakékoliv naší odpovědi, skončil náš druhý zápas nejvyšší porážkou celého turnaje. To Jaguáři si připsali na “A“ první výhru proti Trouble Makers 4:3. Následovalo dvoj-utkání bez nás, kdy si Torpédo poradilo s Iron Cats(3:1) a Zeka s Kavalíry(7:2).

Jedno z klíčových utkání pro náš možný posun tabulkou výše bylo to následující. Za bouřlivého povzbuzování jsme se pustili do Iron Cats zostra a díky první vstřelené brance se také dostali do vedení. Poté ovšem přišel kolaps a do první půle naše chyby protivník potrestal pěti přesnými zásahy. Stejný začátek se opakoval i ve druhé půli, když snižující gól na 5:2 dával téčkem Jiří Táborský. Opět jsme si však vybrali slabší chvíli, kdy Iron Cats vsítil tři branky za sebou a odskočil nám už na 6 gólů. Pak sice J. Vaněk ještě snížil, ale vzápětí byl po brance v naší síti rozdíl ve skóre jako předtím. Do konce zápasu se díky našim chybám zakutálely za záda našeho brankáře ještě dva balonky a my odcházeli ze hřiště naštvaní po prohře 11:3. Na hřišti “A“ pak De Pont porazili Trouble Makers 8:0.

Po tomto utkání jsme měli dva zápasy volno a mohli tak sledovat, jak Jaguáři porazili Kavalíry 2:1 a Torpedo si poradilo se Zekou 7:3. Před naším mačem pak ještě De Pont zdolal Iron Cats 8:0 a Kavalíři si připsali další těsnou prohru, tentokráte s Trouble Makers 4:3.

V našem čtvrtém utkání nás čekal opět jeden z lepších týmů, a to švýcarský Zeka Rollers Aarau, který zatím ztratil body jen s Torpédem a byl jasným favoritem. Oproti předchozím střetnutím jsme hráli více zatažení do obrany, ale nechyběla nám ani ta pravá drzost na to, abychom při protiútocích ohrozili protilehlou branku. Poločas skončil vyrovnaným stavem 0:0 a zdálo se, že naše výkony by mohli jít nahoru. Po šancích na obou stranách se dočkali ve druhé fázi utkání první trefy hráči Zeky. Indiáni bojovali a dostávali se i do slušných příležitostí, bohužel góly už dával jen soupeř, a to až do konečného stavu 3:0. I tak to byl zatím náš nejlepší výkon na turnaji a mělo být i lépe. Na hřišti “A“ se slušným výsledkem i přes porážku prezentovali Jaguáři, kteří podlehli Torpedu 2:5.

Před naším pátým zápasem hráli Iron Cats se Zekou 6:5 a New Cavaliers podlehli De Pontu 0:9.

Od střetnutí s Jaguáry, které následovalo, se vrátila radost a trochu i toho štěstíčka do naší hry a na výsledcích to bylo znát. S týmem, jenž vyhrál základní část české PWH ligy jsme drželi krok, a navíc se pevnou, takřka nepropustnou zdí prezentoval Lukáš v bráně. Úvodní branku zaznamenal J. Vaněk a Indiáni se během turnaje dostali už podruhé do vedení. Do konce první půle už žádný gól nepadl a další dílčí úspěch byl na světě, vyhráli jsme poločas a mohli směle vyhlížet ten druhý. Asi jsme ale vyhlíželi moc směle a nekoncentrovaně, neboť hned v úvodu druhé půle se trefil S. Cimpa a bylo vyrovnáno. Po šanci stejného hráče, který minul těsně naší levou tyč, se na zteč vydal za podpory Jíti (J. Kodadová) a Jiří (J. Táborský) náš kapitán J. Vaněk  a po objetí soupeřovi brány zavěsil. Už podruhé se náš tým dostal do vedení. Nebyl by to však Standa, aby neodpověděl na naší trefu a po chvíli zapříčinil opět vyrovnaný stav. Ke konci zápasu více tlačili Jaguáři a o něco častěji prověřovali našeho gólmana L. Kroupu, ale ten už nepovolil. Zato my se radovali ještě jednou a cenná výhra v poměru 3:2 byla naše. Mezitím na hřišti “A“ zdolalo Torpedo hráče Trouble Makers 7:1.

V předposlední sérii si poradil De Pont se Zekou 11:2 a Torpedo s Kavalíry 6:1.

madruzzo

V posledním utkání narazili Indiáni na co do napínavosti se dalo hovořit o stejném nerváku jako v tom s Jaguáry. I tentokrát se do vedení dostali Indiáni a mohlo být i lépe, kdyby se nastala branka soupeře na čas zakletá. Bohužel na naší straně tomu tak nebylo, a to když se štěstím mezi kolečka Lukáše nasměroval svou střelu jeden ze Slovinců. Hra byla vyrovnaná, než rozhodčí nařídil penaltu za Lukášovo couvání a naražení hráče Trouble Makers, který stál u brankoviště. S nájezdem si dokázali hráči v zeleném poradit a odskočili nám o jeden gól. S tímto rozdílem skončila i první půle. Ve druhé části utkání hráli Slovinci trpělivě, nikam se nehnali, počkali si na naši chybu při nepokrytí standardní situace a rázem to bylo o góly dva. Během zápasu jsme ještě stačili snížit, ale na remízu už se nám ve zbytku hrací doby dosáhnout nepodařilo. Na hřišti “A“ pak velký krok do semifinále udělali Jaguáři, když si poradili s Iron Cats 3:2.