Plzeň se představila na mezinárodním turnaji Prague Cup. Ve dnech 1.-3. 5. 2015 se tlupa indiánů přijela poměřovat do Prahy s velmi kvalitními celky z Holandska, Německa, Česka a Itálie. Na radotínské palubovce se v pátek utkaly každý s každým Torpedo Ladenburg , De Pont Rotterdam, GP Bulls Eindhoven, Tigers Bolzano, Indians Plzeň, New Cavaliers Praha a pořádající Jaguars Praha.

Jako prvního soupeře nám tým Jaguars vybral italské Bolzano. Úderem 10:05 minuty tak započal maratón šesti zápasů v jednom dni. V tomto utkání jsme byli svému protivníkovi vyrovnaným soupeřem a jen neproměňování šancí nás stálo lepší výsledek než porážka 1:3.

Poté už nastal příděl gólů, které se sypaly do naší klece. Od 11:25h se během dvou zápasů, které následovaly po sobě, dostalo za naši brankovou čáru 22 přesných zásahů. Deset si jich připsali hráči De Pont Rotterdam, dvanáct dalších nám nadělili GP Bulls Eindhoven.

Většinu svých zápasů jsme odehráli na hřišti B, naši bratři v zeleném (New Cavaliers Praha) začínali na hřišti A, kde je už od začátku začala provázet smůla v podobě nespolehlivých, a tím pádem hry neschopných vozíků. Véna Uher prakticky do žádného utkání ani nezasáhl, Jiřík Táborský, jeden z nejlepších „T-sticků“, zase chyběl v prestižním utkání s domácími Jaguáry. Společně s Kavalíry jsme se potkali na hřišti ve čtvrtém mači. Naše vzájemné poměřování sil dalo za pravdu předzápasovým prognózám, kdy se z výsledku 6:3 radovali Kavalíři. Po nich následoval druhý z českých soupeřů Jaguars Praha, s nímž jsme se první půli ještě drželi, ale skóre 8:2 na konci hovořilo jasně. Posledním naším vystoupením pátečního programu bylo to s Torpédem Ladenburg. Asi jeden z nejoblíbenějších zahraničních týmů, z mého pohledu, se s námi také moc nemazlil a nechal nás odjed na ubytovnu s přídavkem 10 branek ku 0.

Večer jsme s ubytovny vyrazili do města na něco dobrého k snědku, a také za inspirací při sledování našich hokejistů se Švédy (5:6 po nájezdech). Musím říci, že v prvním utkání sobotního programu, opět proti Kavalírům, jsme si z toho pátečního dramatu vzali příklad. Náš zápas se totiž také dostal do prodloužení a i na ty nájezdy nakonec došlo. Z výhry 5:4 se mohli radovat Kavalíři.

Závěrečným zápasem s Tigers Bolzano skončilo naše účinkování na 4.Prague Cupu. Ač nám bojovnost nechyběla a dlouho se na světelné tabuli držel nerozhodný stav, tak i toto střetnutí vyznělo lépe pro soupeře. Ještě za stavu 2:2 byla příležitost odskočit při penaltě o gól, ale bohužel se nepovedlo. Pak následoval rychlý sled tří „banánů“ v naší bráně a při konečném výsledku 6:3 jsme se bohužel usadili v turnaji na posledním, tedy 7. místě.

Krásné zápasy pak nabídla utkání o umístění. V boji o 3. místo se za stavu 6:0 zvedli pořádající Jaguáři a 3 góly v posledních 5 minutách za záda brankáře GP Bulls Eindhoven zkorigovali na 6:3. Finále nabídlo výbornou podívanou, kde ukázali svou velkou sílu holandští De Pont Rotterdam a po výhře 5:1 nad Torpédem Ladanburg slavili celkové vítězství v turnaji.

Sobotní večer a vyhlášení výsledků ve Žlutých lázních nemělo chybu. Všichni se dobře bavili a raut ve formě švédského stolu, kde byl hodně dobrý výběr pochutin, uspokojil nad míru. Při sledování přímého přenosu našich reprezentantů s Lotyši jsme si také přišli na své a kolem 23h. spokojení odjížděli do svých postelí.

Děkuji, a to velmi všem našim drahým dobrovolníkům i skvělým spoluhráčům, se kterými i porážka není tak krutá, jak by se mohlo zdát a chvíle strávené po jejich boku jsou prostě príma. Díky moc.