V sobotních ranních hodinách 23. 4. 2016 se do haly TJ Ruzyně sjely čtyři týmy, které si během podzimu a jara vybojovaly co nejvýhodnější postavení pro nasazení do play off. Z prvního místa největší favorit na zisk titulu Jaguars Praha, z druhého místa New Cavaliers Praha, z třetího náš Indians Plzeň a z čtvrtého Red Dragons Praha. Bylo tak dané, že první semifinálové zápasy obstarají dvojice New Cavaliers Praha s Indians Plzeň a Jaguars Praha s Red Dragons Praha, a to na dvě vítězná utkání.

Pro většinu hráčů, asistentů a dobrovolníků to znamenalo brzké vstávání, alespoň tak mohu soudit, dle naplánovaného srazu v hale na 8h pro Indiány, kteří se sjížděli ze svých roztroušených příbytků po celé zemi. Pokyny náčelníka pro tento den a ráno byly splněny na výbornou a naše grupa se mohla připravovat na první zápas, jehož začátek byl určen na 9h.

S bratry Kavalíry se dobře známe a tak jsme sázeli na dobrou obranu, která nám také zpočátku vycházela. Po zlomení mé hokejky se nám podařilo i super střídání, kdy po chvilce na hřišti dal Míša Enge úvodní gól zápasu i celého dne. Na naší trefu stihla po třech minutách odpovědět Markétka Petráčková, do konce poločasu však už nikdo neskóroval, a tak se jelo ke střídačkám za nerozhodnutého stavu 1:1. Bohužel začátek půle druhé byl hororový, hned po deseti vteřinách nasměroval za záda Lukáše balonek Tomáš Suchý a do minuty a půl se ještě trefila Míša Charvátová. V čase 19:19 se mohlo definitivně rozhodnout o výsledku prvního semifinálového utkání, to když se při penaltové exekuci na našeho gólmana( Lukáš Kroupa) rozjel Tom Suchý. Lukýno však udržel naše šance a penaltu lapil. Půl minuty na to snížil Filip Jakeš na 2:3 a možnost překvapení z první výhry v semifinálovém klání žila dál. Žila přesně do 27:08 minuty, kdy poslední branku zápasu zaznamenala Míša Charvátová a stanovila konečné skóre na 4:2 ve prospěch Kavalírů.

Po našem zápase se všechny týmy sjely na hřiště, kde proběhlo slavnostní zahájení za úvodního slova Tomáše Uhra.

Hned vzápětí následovalo první utkání mezi Jaguars Praha a Red Dragons Praha. Od prvních minut bylo zřejmé, komu bude výhra patřit, do poločasu zaznamenali Jaguáři sedm branek, draci žádnou. Po změně stran byl obrázek hry stejný, s jediným rozdílem, to když Vašek Uher vsítil čestný gól Draků a stanovil v čase 28:44 minuty skóre na 11:1 pro Jaguáry.

Druhé naše utkání s Kavalíry vypadalo po prvním poločase pro Indiány ještě lépe než to úvodní. V čase 12:35 min. bylo nařízené trestné střílení za hru hokejkou v brankovišti a Filip Jakeš k radosti indiánské tlupy nás poslal do vedení, které jsme do půle udrželi. Jenže pak nastala změna stran a obrázek z prvního zápasu se nepochopitelně opakoval znovu. Během dvou minut se skóre otočilo díky trefám Tomáše Suchého na 1:2. Co se však změnilo oproti zápasu číslo jedna, byla naše stahovací jízda, která bohužel nepřišla. Do branky se do konce střetnutí dostaly balonky už jen z hokejek Kavalírů, ta poslední v čase 26:33 stanovila výsledek utkání na 5:1 pro Kavalíry a nás poslala do boje o 3-4 místo.

Druhý mač mezi Jaguáry a Draky se co do průběhu hry i vývoji skóre podobal tomu prvému. Jaguáři opět rázně nastoupili a do poločasu stihli dát osm branek oproti jedné Draků. Po přestávce už byla hra vyrovnanější, když Jaguáři vsítili čtyři góly, Draci dva, celkově tak vyhráli Jaguáři 12:3. Bylo tak dáno, že o titul se střetnou týmy Jaguars Praha s New Cavaliers Praha, o 3-4 místo si to dají týmy Indians Plzeň a Red Dragons Praha.

Po půlhodinové pauze začalo naše poslední střetnutí v sezóně 2015/2016, kdy jsme v boji o bronz vyzvali na souboj Draky a utkání to bylo opravdu napínavé. Od samého začátku jsme se neustále přetahovali o vedení. Ve druhé minutě nejdříve padla branka do naší sítě, a to díky Jeníkovi Horákovi, náš Jeník(Vaněk) za 15 vteřin srovnal a v deváté minutě i poslal do vedení. Naše vedení však trvalo pouhou minutu, to když se za záda Lukýna trefil Vašek Uher. Stejný hráč překlopil skóre na stranu soupeře v minutě dvanácté, jenže my měli Jana Vaňka, který po nahrávce Filipa Jakeše ve čtrnácté min. opět srovnal a do poločasové přestávky se tak jelo za vyrovnaného stavu. Po změně stran se jako první trefili Draci zásluhou Vény, ve dvaadvacáté už bylo opět srovnáno díky Filipovi. Pak nám však po přesně mířených střelách z dálky J. Horáka utekli draci na dvoubrankový rozdíl. Zápas se blížil ke konci a zdálo se, že třetí místo vybojují Draci. V čase 28:22 však snížil J.Vaněk na rozdíl jediné branky. Bylo kolem ní trochu vzruchu, neboť Draci reklamovali posunutím své svatině a projetím míčku za brankovou čáru mimo výseč. Ani jeden z rozhodčích však onen moment nezaznamenal a gól tak platil. Asi půl minuty před koncem nastala jiná sporná chvíle, to když jsem při napadání projel kouskem brankoviště soupeře, hra však pokračovala dále a my moli bojovat o vyrovnání. Balonek se zdržoval za brankou na straně Draků, kde se asi deset vteřin před koncem vykutálel zpoza vozíku Jeníka Horáka k mé hokejce. Nečekal jsem na nic, vyjel ze strany před bránu a trefil v čase 29:52 prodloužení. V něm jsme byli nakonec tím šťastnějším týmem. Krátce po jeho zahájení v čase 30:23 poslal Filip Jakeš před branku na mojí hokejku takovou nahrávku, kterou by bylo trestuhodné nedat a my se tak radovali z výhry 7:6 a třetího příčky.

Stejně napínavé bylo i utkání o mistra ligy. Kavalíři se do Jaguárů pustili s vervou a v šesté minutě vedli po trefách Markétky Petráčkové a Míši Charvátové 2:0. Ještě v té samé minutě však Standa Cimpa snížil, aby v deváté mohl srovnat na 2:2. Tu se ke slovu přihlásila opět Markétka a v čase 8:59 překlopila vedení zpět na stranu Kavalírů. V sedmnácté se ukázal nejlepší střelec a hráč celé ligy Standa Cimpa a bylo zase srovnáno. Zápas tak pokračoval až do 27 minuty, kdy vzal na sebe jako kapitán zodpovědnost Tomík Suchý a dvěma góly v čase 26:40 a 29:05 rozhodl o titulu pro New Cavaliers Praha.

Po nervydrásajících bojích a úklidu ruzyňské haly se týmy vydaly na slavnostní vyhlášení do KD Mlejn, kde mimo korunovace mistra čekalo na všechny účastníky vystoupení taneční skupiny SKV Praha včele s vedoucí Martinou Henrichovou. Po této krásné kulturní vložce, která pohladila duši a potěšila oko, následoval slavnostní raut, který se postaral o naše zažívání a chuťový požitek. Vyhlášení výsledků pak na sebe nenechalo dlouho čekat. Nejprve byli oceněni nejlepší hráči Powerchail ligy pro rok 2015/2016. Nejproduktivnějším hráčem nemohl být nikdo jiný než Stanislav Cimpa(80 gólů, 26 asistencí), který získal i cenu nejlepšího playera soutěže, nejlepším T-stickem se stala Iva Zemková(92,2 bodů) a nejlepším brankářem Jana Stárková(76,6% úspěšnosti zásahů), všichni tři ocenění své herní schopnosti a um dávají ve prospěch Jaguars Praha. Celým večerem provázel herec a moderátor Dominik Heřman Lev, který jako poslední překvapení přivítal na podiu hudební skupinu Rudolfinum.

Za sebe mohu říci, že se celý večer náramně vydařil, jen škoda že nocleh byl trochu z ruky a my opouštěli KD Mlejn dříve, než bychom chtěli. Chtěl bych moc poděkovat našim šoférům a kamarádům v jedné osobě za spolehlivý a pro ně dost zdlouhavý rozvoz z bodu A(TJ Ruzyně) do budu B(KD Mlejn) a z bodu B do bodu C(Jedličkův ústav). Za celou sezónu i závěrečné kolo patří obrovské DĚKUJI DĚKUJI DĚKUJI všem našim dobrovolníkům, kamarádům, trenérům, kteří s námi měli dostatek trpělivosti a bez nichž by žádný Indians Plzeň ani nemohli existovat. Už teď mi ta doba než se zase setkáme, připadá nepřiměřeně dlouhá