Když se řekne play off, vybaví se většině „sportumilců“ závěrečná část soutěží, kdy si to týmy z popředí tabulky rozdávají o mety největší, a to o titul. Nejinak tomu bylo i 27. 5. 2017 v Praze na Třebešíně. Ten den si to v sobotu přijeli rozdat o zlato a o umístění na 3-4. místě hráči tří pražských mančaftů a plzeňští Indiáni. Oproti loňsku se změnil systém playoff, kdy formát semifinále ze kterého vzešli finalisté, nahradil formát, ve kterém si to o prvenství rozdaly týmy na prvních dvou místech po základní části ligy, zbylé dva pak bojovali o místo třetí. Jak o zlato, tak také o bronz se hrálo na dva vítězné zápasy.

Úderem 10 hod se tak jako první proti sobě postavili Indians Plzeň a Red Dragons Praha. Indiáni nabuzeni posledními výsledky jak z ligy, tak také z mezinárodního turnaje měli tajné přání, nenechat nic na náhodu a pokusit si zjistit třetí místo už po dvou utkáních. Do zápasu jsme tedy šli bojovně naladěni, ale také s pokorou, neboť naše loňská střetnutí skončila ve prospěch Indiánů 2x o jedinou branku. S loňským rokem však náš první zápas neměl nakonec nic společného, dá se říci, že jsme na Draky vlétli a hned je zasypávali střelou za střelou. Hned v první minutě se trefil za záda soupeřova brankáře náš kapitán J. Vaněk a po dvou minutách si připsal i další úspěšný zásah. Už na 3:0 zvyšoval za další minutu M. Enge, a když v šesté minutě přesně zamířil po nahrávce kapitána i J. Thenot, bylo jasné, že drama z podzimu se opakovat nebude. První poločas jsme vyhráli 7:0, když další dvě branky přidal J. Vaněk a jednu M. Enge. Druhý poločas se nám nepovedl tak jako první, neboť jsme dovolili, aby Draci zkazili našemu gólmanovi čisté konto, když se v 26 minutě trefil V. Uher. My pak do soupeřovy brány poslali pět kousků a celý zápas opanovali 12:1.

madruzzo

Po nás se v boji o zlato poprvé utkali Jaguars Praha a New Cavaliers Praha. Většina z přihlížejících očekávala vyrovnané střetnutí, tak jako tomu bylo doposud, ale proti byli přesně pálící Jaguáři a nezvykle hodně chybující Kavalíři. Už v první minutě načal Kavalíry S. Cimpa, který pak přidal v minutě páté gól druhý. Po dalších dvou trefách z hokejek J. Hašlara a D. Golla to už bylo 4:0. Až poté uklidila za záda J. Stárkové(Jaguáři) balonek také M. Petráčková. Hned vzápětí však S. Cimpa zkompletoval hattrick a když ve čtrnácté minutě zvýšil na 6:1 D. Goll, bylo prakticky po zápase. V minutě šestnácté jakousi šanci na zvrat vykřesal J. Táborský, ale protože do konce zápasu už nikdo přesně nezamířil, měli blíže k zisku titulu Jaguáři po výhře 6:2.

A nastalo střídání, na hřiště ke svému druhému mači vyjeli Draci s Indiáni. Dobře naladěni a s větším sebevědomím jsme pustili do soupeře ve stejném duchu, jako v předchozím zápase. I tentokrát otevřel skóre jako první náš kapitán J. Vaněk. Do poločasu se pak trefovali pouze Indiáni a díky trefám M. Engeho(2x) a J. Vaňka, který si připsal hattrick svítil na tabuli poločasový stav 5:0. Stejně jako v prvním utkání jsme se nevyvarovali ve druhém poločase chyb, které soupeř trestal. Třikrát úspěšně zacílil V. Uher. Ve vítězném tažení nám však zabránit nedokázal, neboť naše indiánská tlupa přidala k pěti z první půle i dalších sedm přesných zásahů. Když si jeden gól dal i soupeř sám, zakončili jsme naší cestu ligovým ročníkem výhrou 13:3 a obhajobou třetího místa.

Své druhé zápasy po nás přijeli hrát Kavalíři s Jaguáry a začátek vyšel lépe opět vítězi toho prvého. Ve čtvrté minutě našel díru v soupeřově obraně S. Cimpa a bylo to 1:0. Za dvě minuty se situace opakovala a k prvnímu místu se blíže mílovými kroky dostávali Jaguáři. Aby se nestal zápas jasnou záležitostí, přispěchala se snížením na 2:1 v deváté minutě M. Petráčková. Ve dvanácté minutě přidal už svojí třetí branku S. Cimpa a tímto skóre skončila i první půle. Ta druhá však byla o něčem jiném. Jaguáři se bránili, sprška střel se hrnula na jejich bránu, leč žádná si nenašla cestu za záda brankářky Jany Stárkové. Až v sedmadvacáté minutě vykřesala šanci na obrat M. Petráčková, když dala kontaktní gól. Poté se na půlce Jaguárů strhla vichřice, ze které směrem k bráně létal jeden míček za druhým, ale síťku jejich svatině už nerozvlnil žádný. Celé utkání tak opanovali Jaguáři v poměru 3:2.

Pro ročník PWH ligy 2016/17 tedy platí, že mistrem se stali hráči Jaguars Praha, druzí skončili New Cavaliers Praha, třetí místo obsadili Indians Plzeń a čtvrtí skončili Red Dragons Praha.

Na večer jsme vyrazili do Prahy 13, kde se v prostorách Starého kina konalo závěrečné vyhlášení se slavnostním ceremoniálem, rautem a musik párty. Před korunovací mistra ligy byli vyhlášeni nejlepší hráči ligového ročníku. Ocenění za nejlepšího brankáře získala Jana Stárková, nejlepším střelcem i hráčem se stal Stanislav Cimpa(oba Jaguars Praha), cenu za nejlepší T-stick si k naší velké radosti jela převzít Jitka Kodadová z Indians Plzeň.

Na závěr nezbývá než poděkovat především naší asistentům a trenérům Ivě Drugdové a Zdeňkovi Špererovi za celou sezónu, která byla již pátá v pořadí. Nutno dodat, že to byla sezóna úspěšná. Zejména pak z pohledu herního posunu, kterého si všimli i naši soupeři. Za zlepšením herního projevu celého týmu stojí především práce trenérů a zlepšení technického stavu sportovních vozíků u některých hráčů.

Věříme, že v nastaveném trendu herního výkonu budeme na dále pokračovat a že již brzy budeme moci reálně přemýšlet o příčky nejvyšší.