Sobotního rána s datem 22.4. 2017 se mi honili hlavou všelijaké scénáře. Jeden hodně odvážný, jeden smělý a poslední dosti nepovedený. Ten dosti nepovedený spočíval v totálním vyhoření celého našeho vystoupení a v zisku 0-2 bodů, a to ze zápasu s Draky. Ten smělý znamenal minimálně 2x neprohrát v normální hrací době a získat 4 body. Při hodně odvážném scénáři pak zvednout hozenou rukavici, celé kolo vyhrát a ještě navrch se probojovat do bojů o příčku nejvyšší. A jak to dopadlo?

Úvod celého ligového kola, které se hrálo pod patronací Jaguárů ve sportovní hale v Radotíně, obstarali New Cavaliers Praha s Red Dragons Praha. Zápas mezi týmy, které zastřešuje flor-in, vyzněl zcela jednoznačně pro adepta na boje o zlato – New Cavaliers. Už do poločasu se dostalo za záda brankáře Draků pět kousků, o které se postarala hattrickem M. Petráčková, T. Suchý a M. Charvátová. Do 20:23min přidala Markétka další tři góly, na které odpověděl jedinou trefou Draků v utkání V. Uher.  Nato odpověděli Kavalíři ještě dalšími pěti přesnými zásahy a první sobotní utkání bylo za stavu 13:1 u konce.

Poté přišel na řadu mač mezi Indians Plzeň a pořádajícími Jaguars Praha. Pokud jsme chtěli pomýšlet na možnou šanci, zahrát si letos v playoff o mety nejvyšší, velela nám strategie neprohrát a získat co nejvíce bodů. Trochu nám do karet hrála skutečnost, že v týmu soupeře chyběli dva stabilní a kvalitní hráči – D. Goll a I. Zemková. I tak ale byli Jaguáři, s nejlepším střelcem soutěže S. Cimpou, soupeř natolik kvalitní, aby sen o případném bodovém zisku zůstal pouze snem. Trenér Zdeněk Šperer nám naordinoval nátlakovou hru s dobře zajištěnou obranou, která se nám v průběhu celého utkání obstojně dařila. Na první gól se čekalo nezvykle dlouho a to do 14:08min, kdy si mohli fanoušci Indiánů radostně zakřičet. Díky trefě J. Vaňka jsme tak první půli vyhráli 1:0. I druhý poločas jsme svědomitě bránili, a když přidal M. Enge v čase 20:46 druhý přesný zásah, rodilo se pomaličku velké překvapení. V čase 26:58 sice připravil L. Kroupu o čisté konto J. Hašlar, ale více balonku si za záda našeho brankáře nenašlo a my mohli slavit zisk prvních třech bobů a cenný skalp Jaguárů.

Ve třetím zápase se opět objevili Indiáni, tentokrát jim harmonogram ligy přisoudil za soupeře hráče Red Dragons. Povinnost velela vyhrát a zasypat hned v úvodu protilehlou branku sprškou střel, nejlépe přesnými, které by končily v síti. V páté minutě už také Indiáni vedli 2:0 a zdálo se, že o výsledek se moc strachovat nemusíme. Jenže chyba lávky, soupeř zapnul na vyšší rychlostní stupeň, a protože naše obrana kupila chyby, bylo v čase 8:15 vyrovnáno. Do poločasu jsme zase přepnuli na vyšší obrátky my a odskočili na rozdíl tří branek. Ve druhé půli nejdříve snížil V. Uher na 5:3, aby přišla další série přesných zásahů, po které svítilo na ukazateli skóre 9:3. Nebyli bychom to však my, kdybychom dalšími chybami nenabídli Drakům šanci se o výsledek ještě poprat. Během dvou minut, a to přesně v rozmezí 26:44 a 27:50 třikrát přesně vypálil V. Uher a náš trenér nemohl uvěřit vlastním očím. Bleskem si také vzal oddechový čas, který zafungoval a my už stav 9:6 udrželi až do závěrečného hvizdu. V tomto zápase my odepřel poslušnost můj vozík, přesněji řečeno přední levé kolečko a já věděl, že pokud Jaguáři oberou Kavalíry v následujícím mači alespoň o bod, bude to na starém Quickovi v souboji s New Cavliers více než obtížné. Ale popořadě.

madruzzo

Utkání mezi Jaguáry a Kavalíry mělo ukázat, s jakými možnostmi půjdeme do našeho posledního zápasu proti New Cavaliers. Zda bude šance bojovat o vysněné finále nebo půjde už pouze o prestiž a možné celkové vítězství na IV. kole ligy. Nám by vyhovovala remíza a také v tomto duchu jsme i fandili a přáli oběma soupeřům nastejno. Hned od začátku se bylo na co dívat. Už v první minutě zaznamenal přesný zásah T. Suchý, ve 4:01 už to bylo díky trefám S. Cimpy 2:1 ve prospěch Jaguárů. Do poločasu padli ještě další tři góly, ale v opačném gardu a před začátkem druhé půle to bylo nerozhodně. V úvodu druhého poločasu za to vzal S.Cimpa a Jaguáři odskočili Kavalírům na rozdíl dvou branek. Ve třiadvacáté minutě snížil T. Suchý na 5:4 a vykřesal tak šanci pro svůj tým se zápasem ještě něco udělat. Od 29 minuty jsme se stali svědky neskutečného obratu, kdy nejdříve Kavalíři vyrovnali, aby pak v čase 29:52 strhli vedení na svou stranu a všechny body urvali pro sebe. Pro nás to znamenalo jediné, při playoff si to rozdáme s Draky o 3-4 místo celkového pořadí ligy.

Po krátké pauze jsme trochu zklamaní nastoupili proti Kavalírům. Já se na starém vozíku spíše na hřišti trápil a díky jeho rychlosti se zdržoval spíše na naší polovině hřiště. Ač náš tým nehrál až tak hrozně, odcházeli jsme do přestávky díky gólům ve třetí a dvanácté minutě se ztrátou 0:2. Aby toho nebylo málo, museli jsme do druhé půle vystřídat našeho kapitána J. Vaňka a celým zbytkem utkání se protrápit bez něho. Během první minuty druhého poločasu si našly cestu do naší branky další dvě trefy a bylo rozhodnuto. Poté Kavalíři obměnili základní sestavu a dali nám šanci odejít ze zápasu s ještě milosrdným výsledkem 6:1. A to náš jediný gól padl díky vlastenci Markétky Petráčkové. Poslední střetnutí svedlo proti sobě týmy Jaguars Praha a Red Dragons Praha. Omlouvám se, že nemůžu přesně poreferovat o jeho vývoji, neboť hlad si nedal poroučet a já se odebral do bufetu na klobásu s chlebem. Z doslechu vím cosi o problémech S. Cimpy s jeho sportovním vozíkem, i když podle zápisu byl právě on jediným střelcem Jaguárů. Konto soupeře zatížil čtyřmi brankami oproti jedné vstřelené V. Uhrem na straně draků. Dle rozporu plných emocí ve tvářích hráčů RED DRAGONS se domnívám, že úspěch měli na dosah.

Jak to tedy nakonec vše dopadlo – IV. kolo ligy vyhráli bez ztráty bodu New Cavaliers Praha(9bodů) před Indians Plzeň(6bodů), Jaguars Praha(3 body) a Red Dragons Praha(0 bodů). Celkově se před playoff umístnili na 1. místě Jaguars Praha(30 bodů), 2. místo udrželi New Cavaliers Praha(23 bodů), na 3. místě zůstali Indians Plzeň(17 bodů) a 4. obsadili Red Dragons Praha(2 body).

Dvojice pro playoff vypadají následovně – o 1.-2. místo si to 27. 5. 2017 na Třebešíně rozdají Jaguars Praha s New Cavaliers Praha, a to ve dvou vzájemných zápasech, stejně tak jako Indians Plzeň a Red Dragons Praha o 3.-4. místo. Přijďte se na vyvrcholení a korunovaci mistra pro rok 2016/2017 podívat a za fandit, komu uznáte za vhodné, budeme se na vás těšit.

Kdo má čas a chuť vidět kvalitní zahraniční týmy v konkurenci s třemi předními českými ligovými týmy, má možnost přijít či přijet tento víkend 6. -7. 5. 2017 do sportovní haly Radotín, kde Jaguars Praha pořádají 5. Prague Cup. Bude to stát za to.