Doba bronzová pokračuje! Poté co čeští olympionici získali v Brazílii 7 bronzových, to vypadá, že „bronzové štěstí“ potkalo i naše paralympioniky. V pořadí druhou medaili a současně druhou bronzovou získal stolní tenista Jiří Suchánek, když v boji o třetí místo porazil Francouze Stephana Molliense 3:1 na sety. Suchánkův životní příběh, který se začal psát v roce 1999 po autonehodě, tak dosáhl svého happyendu. Po narození syna na počátku tohoto roku, může slavit svojí první paralympijskou medaili. Třetí stupně vítězů vybojovala i Eva Berná v disciplíně ve vrhu koulí. Ta si domů odveze již třetí bronz ze třetí paralympiády v této disciplíně. Mistryně světa z roku 2003 se po celou dobu závodu pohybovala na třetím místě. Její nejhodnotnější výkon měl hodnotu 11 metrů a 23 centimetrů. Vítězka z Německa stanovila nový světový rekord, jenž má hodnotu 13,96.

V soutěži lukostřelců se nevedlo Václavovi Košťálovi a v soutěži končí. Z pěti setů proti svému protivníkovi získal pouze 3 body za 1 vítězný set a 1 remízu oproti sedmi bodům na kontě Američana.

Rozeběhla se i v soutěž v bocce. Hra, která je hodně podobná u nás známějšímu pétanque. Zápase se skládá ze 4 endů, v jehož rámci se soupeři snaží co nejblíže své koule dostat k bílé kouli. Každá koule, která je bílé kouli nejblíže, než nejbližší soupeřova je za 1 bod. V soutěži jednotlivců české barvy hájí Kamil Vašíček a Kateřina Cuřínová. V prvních zápasech ve skupinách se naším paralympijským novicům vedlo rozdílně. Zatímco prvně jmenovanému se premiéra příliš nepovedla (porážka 1:6), jeho reprezentační kolegyně zvládla vypjatý duel vítězně (3:2) a vytvořila si dobrou výchozí pozici pro postup ze tříčlenné skupiny.

I šestý den her byly na programu boje v druhém největším sportu, pokud jde o počet medailových sad – v plavání. Svůj třetí start proměnil ve druhé finále Miroslav Smrčka. Ve věku 52 let na prsařské stovce ve třídě S 11 (pro nevidomé) obsadil 7. místo jak v rozplavbě, tak ve finále s časem 1:21,92. Další starty absolvovaly naše mladé budoucí naděje Anežka Floriánková a Vendula Dušková na trati 100 m znak. Pro Anežku to byla zároveň její hlavní trať, na které je držitelkou českého rekordu. Obě dvě české zástupkyně zůstaly před branami finále. Čtrnáctiletá Floriánková o 2,5 vteřiny, které znamenaly konečné 11. místo, což je úžasný výsledek. Ve světových tabulkách této disciplíny je letos zaznamenáno 54 plavkyň z celého světa. Naopak nejzkušenější plavec Jan Povýšil i po třetím startu zaplaval finále, tentokráte na 200 m volný způsob, kde skončil na 7. místě.