Zimní únorové snažení

Po zimní přestávce, kdy byli Indiáni pevně usazeni na druhé příčce ligové tabulky, začala cesta za potvrzením nadějného umístění za Jaguáry 3. 2. v Praze na Hagiboru, a to při prvním společném soustředění roku 2018 s kamarády od Kavalírů a Draků. Oproti jiným našim tréninkům byl začátek toho sobotního posunut na 13h, ale i tak jsme stihli pod vedením Zdendy a Ivy, našich skvělých koučů, vyzkoušet různé obranné taktické varianty i útočné postupy. Úderem 15h se pak na hřišti událo to, co máme všichni nejraději, a to samotná hra dvou pětičlenných týmů, které se různě prostřídávaly.

Po našem zápolení ve sportovní hale se indiánský kmen přesunul do prostor Centra Paraple, kde od 18h následovala valná hromada Lenox z.s. Přes informace o uplynulých dvou letech činnosti a úspěších na poli sportovním i kulturním jsme se dostali k závěru i na výběr nových sad dresů a jejich finální podobu. Byl to velmi povedený večer, který se malinko protáhl při našem pohodovém, společném družení.

V neděli se rozjel trénink už podle starých zajetých kolejí úderem 11h. Mimo cvičení, které jsme pilovali už den před tím, se trénovala střelba a přesnost zakončení. Na závěr se opět na hřišti proháněly dva týmy, které se snažily dát svému soupeři o gól či dva navíc.

V březnu za kamny nejsme

Měsíc nato, přesně 3. 3. se indiánská tlupa sešla v naší metropoli podruhé. Nenajeli jsme však do starých kolejí, poněvadž hala na Hagiboru byla plně vytížena jinými sportovci, vzali jsme tudíž za vděk pohostinnosti haly v Praze Ruzyni. III. ligové kolo klepalo za dveřmi a naší snahou bylo pořádně se připravit a už s předstihem zajistit o 14 dní později Indiánům postup do bojů o I. až II. místo. A trénovali jsme pilně a poctivě, přihrávky, střelba, obrana, hra jeden na jednoho i tři proti třem vše šlo, tak jak mělo i hra dvou týmů proti sobě hodinu před závěrem sobotního snažení.

I ubytování bylo tentokrát pro nás v Praze nové, pod svou střechu nás přijal Hotel Fortuna West. Po našem příjezdu jsme se v něm moc neohřáli, neboť nás čekala návštěva bytu náčelníka Lukáše, spojená se kropením našeho nového klubového automobilu šampíčkem.

Po chutné hotelové snídani jsme ráno v neděli vyráželi na druhou fázi víkendového tréninku. Jako klasicky jsme nejdříve kroužili s míčkem kolem mantinelů, aby následoval slalom a střelba na gólmany. Nezbytně ke každému procvičování patří přihrávky, nájezdy na zformovanou obranu tu ve dvou tu ve třech, jak množství zúčastněných hráčů dovolí a zakončení. Ve 14h jsme se pak rozjeli po hodinovém zápolení spokojeni domů a doufali, že perný trénink přinese své ovoce na následujícím ligovém kole v Praze Radotíně.

Neradostné pokoukání

Sobota 17. 3. 2018, sportovní hala v Radotíně, 11h a naše první utkání dne s pořádajícími Jaguars Praha. Abychom nic nenechali náhodě, dohodli jsme příjezd do haly v Radotíně na 9:30h. Vždyť už po dnešku jsme mohli slavit postup do finále ligy, což by byl krásný výsledek našeho celoročního snažení. Chtěli jsme domácí potrápit a předvést vše, co jsme tak pilně na soustředění trénovali. Jenže na hřišti bylo vše jinak, do třetí minuty jsme sice drželi vyrovnaný stav, ale pak nás načal J. Hašlar. Šance se tvořily na obou stranách, než přišel indiánský chvilkový kolaps a my v rozmezí 8 – 15 minuty dostali pět gólů, aniž bychom na ně jakkoliv odpověděli a prakticky bylo po nadějích na solidní výsledek.

Druhý poločas sice skončil nerozhodně 2:2, ale celkové skóre 8:2 dávalo tušit, kdo byl na palubovce pánem.

Hned po tomto střetnutí byl naším dalším soupeřem Red Dragons Praha. V utkání s kamarády, kteří se zatím na hřišti hledají a postrádají vyloženého tvůrce hry, jsme naopak byli pány na hřišti my. Během první minuty jsme vsítili dva góly a do poločasu jich přidali dalších šest, po změně stran si našli cestu za brankovou čáru Draků ještě tři další balonky a my si odnášeli výhru 11:0.

Čekání na naše poslední a z naší strany nejočekávanější vystoupení jsme trávili sledováním mače mezi Jaguáry a Kavalíry. Byl to zápas hodně napínavý. Ačkoliv dali Jaguáři první gól a dostali se v průběhu zápasu do tříbrankového vedení, byli neustále pod tlakem, ze kterého však pro Kavalíry rezultovala pouze korigující trefa M. Brabcové. V deváté minutě zářil na světelné tabuli stav 3:1 pro domácí a do konečné třicáté minuty se už nezměnil.

Poté už přišlo na řadu naše zápolení s bratry v zeleném dresu. Jako první se sice neprosadili Kavalíři, ale vlastní brankou jsme je na koně posadili my. Když se trefil v šesté minutě za záda našeho brankáře T. Suchý, bylo to 2:0 a tak skončila i první půle. V minutě osmnácté snížila M. Petráčková, ale už o minutu nato, díky přesnému zásahu M. Brabcové, byl zase o dva góly napřed soupeř. Nezůstalo však jen u jedné trefy, do minuty třiadvacáté jsme si nechali dát další dva góly a na hřišti se více hledali, než předváděli svojí hru. Do konce zápasu pak padlo po jedné brance na obou stranách a my odjížděli poraženi 6:2.

III. ligové kolo v Radotíně tak ovládli domácí Jaguars Praha s plným počtem 9 bodů, druzí se ziskem 6 bodů skončili New Cavaliers Praha, na třetím místě se 3 body byli Indians Plzeň a na čtvrtém bez bodu Red Dragons Praha.