30. 9. 2013 – SVÝCARSKO – Po dlouhých 5 letech se česká reprezentace ve florbale na elektrických vozících představila na mezinárodní scéně, konkrétně na turnaji 3 zemi ve švýcarském Nottwil. Střetla se tak s týmy Slovinska a Švýcarska, které po odhlášení Dánska sestavilo dva reprezentační výběry. Turnaj se hrál systémem každý s každým + zápas o konečně umístěni. Přičemž se jedno utkání hrálo na 2 x 20 minut čistého času.

V prvním zápase se náš tým utkal se švýcarským ´´béčkem´´. Češi měli skvělý nástup a už po 100 vteřinách hry vedli 2.0 po brankách Stanislava Cimpy. Průběh celého střetnutí ovlivnily technické problémy Čechů. Ti přišli právě o Standu, který v průběhu první půle přišel o přední kolečko vinou přelomené osy, čímž byl vyřazen ze hry. Ještě před tím však stačil po švýcarském snížení vrátit hostům dvoubrankový náskok v podobě proměněné penalty. Po ospalém úvodu však domácí zabrali a postupem času přebírali otěže utkání do svých rukou. Do konce prvním půle se jim podařilo snížit na 2.3, také z trestného střílení. V druhé časti, ale technické potíže pokračovaly, tentokráte u Denise Golla, jenž měl potíže se špatným kabelem. Tento problém se podařilo poprvé vyřešit technickým time-outem a podruhé střídáním za Michala Engeho, který se po pár sekundách v reprezentačním dresu uvedl zelenou kartou. Hosté drželi skóre 2.3 až do času 35.05, zejména díky skvělým zákrokům naši brankářky Jany Strákové. V posledních 5 minutách však inkasovala 3 branky a náš výběr podlehl domácím v poměru 5.3.

Ve druhém utkání nás čekali Slovinci. I tentokrát se měnilo skóre krátce po začátku hry, ovšem oproti prvnímu utkání vedl 2.0 soupeř, když se snažil o nátlakovou hru. Tato taktická varianta slavila úspěch a pomohla k čtyřbrankovému rozdílu v poměru 5.1. O jediný český úspěch se postarala Míša Charvátová po přihrávce směřované podél levého mantinelu, jejíž autorem byl Stanislav Cimpa. Ten nastoupil díky vypůjčenému kolečku z vozíku Pavla Štolby. Do druhého poločasu nastoupili Češi s druhým brankářem Lukášem Kroupou a se změněnou taktikou v podobě zataženého obraného bloku na brankovišti a s jedním vysunutým hrotem. Získávané balónky se pak snažili využit k tvrdým střelám z dálky. Podařilo se tak už ve 23. minutě snížit na 5.3. Slovinsko však odpovědělo dalšími třemi brankami a až poté se Češi prosadili střelou opět z delší vzdálenosti. Poslední slovo měl ale opět soupeř, který uzavřel střelecký účet zápasu na 9.4.